GREEN SHADOW – ZACIENIONE MIEJSCE W ŚRODKU MIASTA

W centrach miast jest coraz więcej betonu i trudno znaleźć miejsce na chwilę wytchnienia w cieniu. Mniej drzew i terenów zielonych sprawia, że w upalne, słoneczne dni ludzie szukają schronienia. Posadzenie drzew i krzewów, które dadzą azyl może trwać wiele lat. Szukasz rozwiązania na słoneczne dni? Mamy dla Ciebie “Green Shadow” stworzony z gotowych żywopłotów.

Centra miast poddane w ostatnich latach rewitalizacji, to w wielu miejscach ilustracja tzw. “betonozy”. Zacienione kiedyś drzewami rynki małych i dużych miast zostały zmodernizowane z wykorzystaniem kostki, płyt betonowych i wszelkiej kamiennej galanterii. To spowodowało, że bardzo często, w czasie coraz bardziej gorących lat, nagrzane przestrzenie miejskie stają się mało przyjazne dla człowieka. Ludzie kryją się pod arkadami, w podwórkach, w parkach, wszędzie tam, gdzie znajdą odrobinę cienia.

Jak znaleźć zacienione miejsce na rozgrzanym, otwartym rynku?

Mamy rozwiązanie tego problemu. Stworzyliśmy niewielki, modułowy “Green Shadow” z gotowych żywopłotów z bluszczu irlandzkiego.
Bluszcz pnie się wokół specjalnych stelaży osadzonych w estetycznych betonowych, prostokątnych donicach. Donice są stabilne i można je już na etapie projektowania i zamawiania modułu, ustawić w kształcie liter “S” lub “U”. W razie potrzeby można pokusić się o rozbudowanie tego kształtu. Ważne, aby zachować pewną kameralność i efekt ochrony przed promieniami. Wewnątrz można umieścić ławki lub stoliki.

Green Shadow

GOTOWY ŻYWOPŁOT ZAPEWNI CIEŃ NA DEPTAKU, RYNKU JAK I W MIEJSCACH PUBLICZNYCH

Najważniejszą zaletą “Green Shadow” jest natychmiastowy efekt. Betonowe donice są dostarczane na miejsce wraz z posadzonym już żywopłotem .
Dosłownie w kilka godzin można cieszyć się zacienionym i cichym miejscem.

“Green Shadow” składa się z dwóch najważniejszych elementów: betonowych donic oraz żywopłotu. Prostokątne donice są odlewane z estetycznego betonu nowej generacji. Wygląda to bardzo efektownie i doskonale komponuje się z powierzchnią pokrytą kostką lub płytami betonowymi. Wielkość donicy została tak zaprojektowana, aby na etapie ustawiania można było ją przesunąć w odpowiednie miejsce. Kilka donic tworzy wspomniany już układ geometryczny zapewniający prywatność i przyjemną ulgę od palących promieni słońca.

SZYBKI SPOSÓB NA ZACIENIONY ZAKĄTEK W CENTRUM MIASTA

“Green Shadow” to rozwiązanie niewymagające wielkich nakładów pracy. Właściwie żywopłot wymaga tylko przycięcia kilka razy w roku dla zachowania formy. Jeśli dodamy do tego trwałość betonowych donic, okaże się, że otrzymujemy długotrwałe i praktyczne rozwiązanie do zastosowania na miejskich rynkach, deptakach, ale także jako element ogrodzenia restauracji plenerowych tzw. ogródków.

Największą zaletą systemu Green Shadow jest to, że można go dosłownie ustawić wszędzie. Po kilku godzinach instalacji od razu zapewnia wszystkie walory użytkowe, a są to: ochrona przed słońcem (należy go usytuować optymalnie względem ruchu słońca na danym obszarze), ochrona przed podmuchami wiatru, ochrona przed hałasem oraz zapewnienie prywatności osobom przebywającym wewnątrz żywopłotu.

Idealne rozwiązanie dla samorządów i restauratorów

“Green Shadow” to oferta kierowana przede wszystkim do samorządów, które szukają szybkiego sposobu rozwiązania problemu nadmiernie nasłonecznionych i rozgrzanych placów miejskich, rynków i skwerów. Ponadto, jest to atrakcyjne rozwiązanie dla właścicieli restauracji z ogródkami, którzy chcą zapewnić swoim klientom cień, ciszę i prywatność.