Żywopłot Prunus laurocerasus Genolia (Laurowiśnia wschodnia)

Strona główna » Sklep » Żywopłot Prunus laurocerasus Genolia (Laurowiśnia wschodnia)

Żywopłot Prunus laurocerasus Genolia (Laurowiśnia wschodnia)

Laurowiśnia “Genolia” to ekskluzywny, zwarty zimozielony żywopłot. Genolia jest jedną z najbardziej mrozoodpornych odmian.

Kategoria:

Opis

Laurowiśnia wschodnia Genolia – żywopłot formowany

Laurowiśnia “Genolia” to ekskluzywny, zwarty zimozielony żywopłot. Genolia jest jedną z najbardziej mrozoodpornych odmian. Liście są grube, mięsiste i błyszczące, są również węższe i ciemniejsze niż w przypadku pozostałych odmian.

Laurowiśnia “Genolia” – warunki i wymagania glebowe

Najlepiej rośnie w miejscach słonecznych lub pół cienistych, osłoniętych od wiatrów. Wymaga gleby próchniczej, żyznej, przepuszczalnej i umiarkowanie wilgotnej.

Laurowiśnia “Genolia” – nawożenie

Nawozić dwa razy w roku, na początku kwietnia i czerwca, podlewając nawozem Agroleaf Power Total (stężenie 0,3% – 15g na 5 litrów na pojedynczy moduł.

Laurowiśnia “Genolia” – podlewanie

Roślina wymaga regularnego podlewania, w związnku z czym, niezbędne jest zainstalowanie kropelkowego systemu nawadniającego, który w istotny sposób ułatwi pielęgnację roślin. Kapki powinny być ustawione co 25-30cm, a wydajność ustawiona w taki sposób, aby każdy metr żywopłotu otrzymywał 8 litrów wody dziennie (56 litrów wody tygodniowo) w okresie poza upałami. W okresach gorących i bardzo suchych, nawadnianie proponujemy zwiększyć o 50%, rozdzielając je na dwa razy (8 litrów i drugi raz 4 litry). Rośliny zimozielone wymagają również niezbyt częstego podlewania w zimie podczas odwilży.

Laurowiśnia “Genolia” – przycinanie

Cięcie formujące najlepiej jest wykonać w maju-czerwcu. Zabieg powinno się wykonywać w bezdeszczowy i pochmurny dzień. Nie należy przycinać roślin w bardzo gorące i słoneczne dni. Po każdym zabiegu zalecane jest zabezpieczenie żywopłotu preparatem HuwaSan TR50 (stężenie 0,2% – 10ml na 5 litrów wody) wykonując nim oprysk w bezdeszczową pogodę.

Laurowiśnia “Genolia” – mrozoodporność

Gatunek mrozoodporny zalecamy dla strefy klimatycznej 7a (-18 do -15 st C). Jeśli spodziewane są temperatury poniżej tych wartości warto rośliny zabezpieczyć agrowłókniną białą P50. Agrowłókninę (w rolce) rozciągnąć, otulając żywopłot szczelnie na całej długości.

Go to Top