Ogrodzenie z gotowych żywopłotów formowanych

Źródło: www.pinteres.com

Zbliżając się do końca realizacji inwestycji związanej z budową domu, przychodzi moment zastanowienia się jakie ogrodzenie zastosować.

Najczęściej budżet który pozostaje, jest mocno ograniczony. Wtedy zaczynamy szukać najtańszych rozwiązań…. Pamiętajmy jednak, że to co wydaje nam się najtańsze, w gruncie rzeczy może okazać się albo bublem, albo będzie w późniejszym czasie wymagać od nas dużych nakładów finansowych i czasowych związanych z późniejszą konserwacją i ewentualną wymianą.

My szkółkarze, architekci krajobrazu, zwolennicy ekologicznego życia niezmiennie będziemy zachęcać Państwa do ogrodzeń z żywopłotu, nie tylko ze względów finansowych- w efekcie końcowym są one niedrogim rozwiązaniem, ale również, a może i przede wszystkim ze względów zdrowotnych i proekologicznych.

Niegdyś ludzie wierzyli w dobroczynną siłę drzew, w ich uzdrawiającą moc i energię, czcili drzewa i okazywali im szacunek, tworzyli świątynie w lasach i gajach, budując ołtarze pod świętymi drzewami.

Dziś mamy potwierdzenie w wiedzy naukowej iż drzewa i zieleń w ogólnym słowa tego znaczeniu, pozytywnie oddziaływają na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, lecząc nasze ciało i umysł.

Wśród wielu argumentów przemawiających za sadzeniem drzew w formie żywopłotów, zamiast innych rodzajów ogrodzeń, najbardziej przemawiają właśnie względy zdrowotne finansowe i proekologiczne.

Ogrodzenia z żywopłotu, przede wszystkim poprawiają jakość powietrza i regulują mikroklimat, w przeciwieństwie do stałych ogrodzeń pochłaniają pyły i inne zanieczyszczenia, można powiedzieć że są swoistym buforem redukującym hałas i zanieczyszczenia, wzbogacają bioróżnorodność środowiska, dając schronienie niektórym mniejszym zwierzętom – np. ptakom.

Ogrodzenie z żywopłotów

Źródło: www.pinteres.com

Sadząc taki żywopłot, ponosimy nakłady finansowe tylko raz, ponieważ nie wymagają one malowania i używania substancji przeciwkorozyjnych- jak w przypadku ogrodzeń metalowych i kutych, ani piaskowania i zabezpieczania przeciw osadzaniu kurzu i pyłu- jak w przypadku ogrodzenia z kamienia, nie pisząc już o konserwacji ogrodzeń drewnianych, które są chyba najbardziej wymagające.
Sadząc żywopłot, nasza późniejsza praca ogranicza się jedynie do późniejszego corocznego przycinania nowych przyrostów.

Prawidłowo posadzony żywopłot, z dobrej jakości sadzonek posiadający dobrze zagęszczony system korzeniowy, z pewnością będzie cieszyło oko domowników prze wiele, wiele lat…

Gotowe żywopłoty to, doskonałe rozwiązanie które zapewnia natychmiastowy efekt, idealne dla zastosowań w zieleni osiedlowej, ogrodach prywatnych, przedszkolach, oraz wszędzie tam gdzie jest potrzeba stworzenia szybkiego i trwałego ogrodzenia, charakteryzuje je maksymalnie skrócony czas powstawania.

Gotowe żywopłoty to naturalne ogrodzenie które oprócz funkcji praktycznej i dekoracyjnej, pozytywnie wpływają na nasze środowisko. Żywopłot to produkt w 100 % naturalny, którym składnikiem są drzewa które poprawiają mikroklimat, produkują tlen, izolują hałas, zatrzymają kurz.