Często zadawane pytanie przez naszych klientów, odnosi się do pojęcia żywopłotu szybkorosnącego.

Postanowiliśmy dziś naświetlić Państwu kilka faktów odnośnie tego zagadnienia.

Żyjemy w bardzo trudnych czasach, gdzie ludzie pędzą przez życie wykonując wiele czynności na raz , wielozadaniowość, podzielność uwagi, to cechy bez których w dzisiejszych czasach ciężko sobie poradzić.

Szybkie jedzenie w fast foodach, szybkie zakupy w marketach, zmywarki, pralki, samokoszące kosiarki, ciągle szukamy rozwiązań które nam pomogą zaoszczędzić trochę tak cennego czasu.

Nie mamy czasu i nie chcemy długo czekać na docelowy efekt.

Odnosi się to również do wszystkiego, również otoczenia naszego domu- ogrodu, oraz ogrodzenia.

Myślę, że to właśnie dlatego bardzo często spotykamy się z zagadnieniem szybko rosnącego żywopłotu- chcemy mieć efekt przy możliwe jak najkrótszym okresie oczekiwania.

Po krótce postaram się wyjaśnić jakie gatunki zaliczamy do szybkorosnących, jakie są ich zalety i wady.

Najczęściej chodzi o gatunki, których przerost jest bardzo duży, jak w przypadku wiązu turkiestanu, lub winobluszczu pięciolistkowego.


Niestety, najczęściej rośliny które szybko przyrastają, są dość ekspansywne, dają rozłogi korzeniowe i rozprzestrzeniają się niekontrolowane na ogród, oraz wymagając od nas ogromnej uwagi przy pielęgnacji.

Winobluszcze potrafią być dużym utrapieniem, z początku ładne pnącze pięknie przebarwiające się jesienią, szybko zaczyna się wzmacniać i niekontrolowanie rozchodzić się na trawnik, rabatę, czy też działkę sąsiada- znam to niestety z autopsji..
Winobluszcz sąsiada zagłuszył moje piękne powojniki posadzone przy ogrodzeniu, mimo szczerych chęci sąsiada, nie udawało mu się powstrzymać ekspansji na mój ogród- w efekcie końcowym musiał zastosować radykalne metody- podwójny oprysk Rundupem, ponieważ ręcznie nie był w stanie wykopać wszystkich kłączy z którym roślina błyskawicznie odbijała po wycięciu…

Szybki przyrost rośliny wiąże się z tym, że niestety będziemy musieli często ją przycinać, tak więc będziemy musieli poświęcić jej dużo czasu, jak w przypadku właśnie wiązu turkiestanu.

Właśnie dlatego, do formowania roślin wybieramy zawsze rośliny o powolnym, albo średnim tempie wzrostu.

Jednak bez obaw, mamy dla Państwa idealne rozwiązanie- po wielu latach projektowania, realizacji projektów przestrzeni miejskiej, oraz ogrodów, wpadliśmy na pomysł jak zaspokoić potrzeby naszych klientów.

W naszej ofercie pojawiły się GOTOWE ŻYWOPŁOTY.

Produkcja żywopłotu który ma już odpowiednią wysokość i zagęszczenie trwa od 6-10 lat.

W ofercie mamy kilka gatunków roślin liściastych, zimozielonych , oraz pnączy.
Aby sprostać zróżnicowanym wymaganiom klientów, są one dostępne w różnej wysokości od 120 -200 cm.
Są to gatunki mało ekspansywne, ozdobne, niezbyt wymagające pod względem glebowym i nie wymagają dużej pielęgnacji, ale przede wszystkim największym atutem jest to że po posadzeniu otrzymujemy natychmiastowy efekt!!

Specjalny system produkcji dzięki któremu rozbudowujemy i wzmacniamy system korzeniowy, wysoka jakość, oraz wsparcie techniczne z naszej strony przy sadzeniu roślin powodują, że rośliny te nie mają problemów z klimatyzacją w nowym miejscu.

Nasze żywopłoty, są najlepszym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu, ochoty, czy możliwości, aby poświęcić 6-10 lat na wyhodowanie idealnego żywopłotu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą asortymentową na stronie.